Coffe Cup 2015

Už tradične v mesiaci február usporiadala HA Mikovíniho 1 Bratislava súťaž v príprave espressa a kávových nápojov Coffee Cup 2015. Tento rok to bol 9 ročník a naši žiaci sa ho znovu zúčastnili.
Súťaž bola organizovaná pre Juniorov v kategórii A, B a C. V kategórii A súťažiaci v priebehu 12 minút musel pripraviť 4 cappuccina a 4 voľné kávové nápoje. V kategórii B za 8 minút 4 cappuccina aroma zdobené topingom a v C kategórii počas 5 minút 4 espressa.
Kvalita súťaže bola daná hlavným garantom súťaže pánom Stanislavom Cibuľom, majstrom Slovenska v príprave kávy a latte art. Súťaž bola náročná a zúčastnilo sa jej 8 stredných škôl a 23 súťažiacich žiakov z celého Slovenska.
Našu školu reprezentovali 2 nováčikovia na baristických súťažiach, Adam Uhrin II. A HA a Vivien Baňárová III. A HA. Tretím zástupcom školy bol Daniel Koros z II. B HA, ktorý sa už súťaže zúčastnil.
Ani tento krát naša škola neodišla bez ceny . Získala ju nováčik Vivien Baňárová za prvé miesto v kategórii B.
Blahoželáme !
D.K.