Erasmus+ Praha 2023

Žiaci ukončili odbornú prax Erazmus + Praha, ktorá trvala od 16.04. do 06.05.2023. Každý z nich k svojim povinnostiam pristupoval zodpovedne. Pevne veríme, že nadobudnuté zručnosti žiaci budú plne využívať a uplatňovať v budúcnosti pri svojich činnostiach. S prístupom našich žiakov k povinnostiam a vykonanou prácou boli v hoteloch veľmi spokojní. Posledné dni a víkend sme ešte využili návštevou nasledovných pamiatok: socha Jána Žišku na Vítkove, zámok Trója, letohrádok Hviezda na Bielej hore a Petřín. Tiež sme boli pozrieť Pražský Orloj a prechádzali sme sa Staromestským námestím. Samozrejme sme navštívili aj Václavské námestie a Národné múzeum.

Posledným dňom, kedy žiaci pracovali v hoteloch bol piatok 05.05.2023, pričom každému z nich bol vtedy udelený certifikát EUROPASS MOBILITY, na získanie ktorého môžu byť právom hrdí. Nasledujúci deň sme sa rozlúčili s Prahou a ľuďmi, s ktorými sme spolupracovali a vyrazili na cestu domov do Nových Zámkov.

Vyjadrenie žiakov k odbornej praxi.

Žiaci z hotela DUO


Patrícia, Anna a Viktor

Tento šk. rok sme boli vybraní na trojtýždňovú stáž v hoteli DUO. Pracovali sme v pozícii čašníkov, barmanov ako i baristov. Vzájomne sme sa vystriedali na rôznych pozíciách. Počas našej práce sme si uvedomili, čo znamená slovo práca na plný úväzok. Mali sme mnoho povinností pri obsluhe ako je napríklad príprava kávových a miešaných nápojov. Vedomosti ktoré sme získali v škole sme vedeli praktizovali nielen v reštaurácii ale i za barom. Taktiež sme si vyskúšali Room service pre VIP hostí. Veľmi sa nám páčilo, užili sme si to naplno a sme radi, že sme získali nové skúsenosti, veľa dobrých kamarátov a kolegov.

Tamara, Viktória a Martina

Sme žiačky II. a III. ročníka, svoju prax sme vykonávali v hoteli DUO v pozícii obsluha v jedálni a v bare. Každá z nás získala nové skúsenosti z gastronómie, ktoré budeme i naďalej využívať v praxi. Nakoľko hostia v hoteli boli väčšinou zo zahraničia využili sme i jazykové znalosti z anglického jazyka.

Žiaci z hotela Leonardo:


Eszter, René Matej a Ronald

Eszter- Som jediná ktorá pracovala ako pomocná sila v kuchyni, ale vôbec neľutujem, nakoľko som mohla využívať skúsenosti zo školy a pripravovala som rôzne šaláty, syrové a šunkové misy, rôzne omáčky a štrúdle. Som veľmi rada že som sa mohla vrátiť do Prahy, a zároveň mi je ľúto že ako žiačka som tu posledný rok, nakoľko budúci rok maturujem. Nadobudnuté zručnosti a skúsenosti z gastronómie určite budem využívať.

Ronald a Matej- Pracujeme v pozícii čašníci pri obsluhe v reštaurácii ktorá sa nachádza v podzemí, kde je príjemná atmosféra a práca sa nám páči. Kolektív, či už v kuchyni alebo v reštaurácii je veľmi dobrý. Čo nevieme, ochotne nám vysvetlia. Využívame i znalosti anglického jazyka. Táto prax je veľmi dobrá skúsenosť do života a zároveň môžeme vidieť i mesto Prahu.

Žiačka z hotela MOODs Charles Bridge

Vanesa

Som žiačkou III.B triedy a zúčastnila som sa odbornej praxe Erazmus + Praha. Svoju prax som vykonávala v 4 hviezdičkovom hoteli kde som väčšinou obsluhovala zahraničných hostí. Prostredie je útulné a personál milý. Som rada, že som mala možnosť získať nenahraditeľné teoretické ako i praktické zručnosti..

Žiačka t hotela Moods Boutique


Viktória

Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť tejto odbornej praxe, z ktorej som na začiatku mala strach prísť do nového prostredia, medzi nových ľudí a dorozumievať sa cudzím jazykom. Pracovala som v obsluhe v špičkovom hoteli Moods Boutique. v obsluhe sa mi veľmi páčilo, pretože kolektív pracovníkov hotela bol milý a ústretový všetko mi podrobne vysvetlili. Popri nových gastronomických skúsenostiach si z Prahy odnášam aj krásne zážitky, ktoré som získala pri návštevách historických častí a pamiatok.