Grand Prix IN VINO 2009

Víťazom Medzinárodnej juniorskej súťaže Grand Prix IN VINO 2009 sa stal študent našej školy Miroslav Balla zo 4.A. Súťaž organizovali Asociácia somelierov Slovenska a spoločnosť IN VINO. Generálnym partnerom bola spoločnosť IN VINO Trading. Dva dni, od 21. do 22. 10., si v Modre v priestoroch Strednej vinárskej a ovocinárskej školy a novootvoreného vinárskeho komplexu IN VINO meralo sily 21 študentov z 11-tich slovenských a 2 českých stredných odborných škol a hotelových akadémií. Komisiu, ktorá posuzovala teoretické i praktické znalosti študentov, tvorili Štefan Valovič, predseda Asociácie somelierov Slovenska a jeho kolegyňa Beata Vlnková, enológ Vladimír Hronský, Milan Lančarič, riaditeľ IN VINO, Milan Fiťka, riaditeľ IN VINO Trading a Rasťo Šipka z rovnomennej spoločnosti, dlhodobo najlepší český somelier Jakub Král, Zdenka Šuranská, šéfredaktorka časopisu Víno a vinič. Okrem teoretickej časti sa hodnotil servis červeného a posudzovanie senzorických vlastností pripravených nápojov. Vo finále súťažili traja najlepší v podávaní šumivého vína, dekantácii červeného vína a určovaní senzorických vlastností. Druhé miesto obsadil taktiež študent našej školy, a síce Tomáš Gyén a na treťom mieste skončila Jaroslava Michalíkova z Hotelovej akademie Liptovský Mikuláš.

neboli nájdené žiadne obrázky

Leave a Comment