Barmani miešali chutné drinky

      K vianočnej atmosfére  neodmysliteľne patria kokteily alebo voňavý punč. Dať si váš obľúbený miešaný nápoj, či už alkoholický, alebo aj ten bez alkoholu, dobre namiešaný a s kopou ľadu, je jednoducho skvelá vec. Viete však, ako chutný drink správne pripraviť?  

Práve tomuto náročnému umeniu sa priučili žiaci hotelovej akadémie v priebehu  barmanského  kurzu, ktorý sa  uskutočnil na pôde našej strednej školy v termíne od  8.11.2021  do 12.11.2021. Bolo to päť náročných dní práce so šejkrom v ruke. Naši žiaci získali základné teoretické  vedomosti a praktické zručnosti súvisiace  s prípravou miešaných nápojov a  ich zaujímavým servisom.  Práca barmana – nápojára je zaujímavá, ale zároveň aj veľmi náročná. Umenie miešaných drinkov nie je ukryté iba v mixovaní ingrediencií, ale rovnako dôležitou súčasťou je zaujímavá chuť, vôňa či výnimočný servis nápoja. 

Žiaci po úspešnom zvládnutí náročných skúšok  získali certifikát barmana – nápojára s medzinárodnou platnosťou. S certifikátom o úspešnom absolvovaní barmanského kurzu  majú hoteláci v budúcnosti väčšiu perspektívu uplatnenia sa na trhu práce.

Všetkých absolventom zo srdca blahoželáme a veríme, že ich barmanské umenie zaujalo  a tejto práci sa budú naďalej aktívne venovať!

Autor: Ing. Silvia Bolyová

 

%d blogerom sa páči toto: