Naši someliéri na prestížnom podujatí

V dňoch 31.5. – 2. 6 2023 sa uskutočnil už 10. ročník  prestížnej medzinárodnej súťaže vín Danube Wine Challenge, ktorá sa opäť konala v ikonickom  kaštieli Château Belá. Organizátorom sa podarilo zostaviť hviezdnu porotu, v ktorej boli  špičkoví medzinárodní degustátori z pätnástich krajín sveta, vrátane Slovenska.

Je pre nás vyznamenaním, že organizátori takého výnimočného podujatia si vybrali práve našich someliérov. Získali tak opäť vynikajúce skúsenosti, ktoré zúročia vo svojom ďalšom napredovaní. Žiaci boli veľmi šikovní, za čo im patrí veľká vďaka.

Súťaž Danube Wine Challenge je vrcholné podujatie vinárskeho roka nielen na Slovensku, ale aj v rámci Strednej Európy. Koná sa pod patronátom OIV, je aj riadnym členom VINOFED, ktorá združuje 15 prestížnych súťaží. Súťaž je organizovaná pod patronátom  Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky a Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Na 10. ročníku medzinárodnej súťaže vín Danube Wine Challenge 2023 bolo prihlásených  celkovo 623 vín zo 16 krajín, hodnotili degustátori z 15 krajín a štyroch kontinentov.

%d blogerom sa páči toto: