Majstrovstvá Slovenska v príprave kávy – Barista Junior 2022

Po troch dlhých rokoch sa u nás konečne opäť súťažilo. 15. júna 2022 sa konal v priestoroch našej školy na Slovenskej ulici už 12. ročník Majstrovstiev Slovenska v príprave kávy. Organizátorom súťaže Barista Junior 2022 bola naša škola SOŠ hotelových služieb a obchodu Nové Zámky v spolupráci so Školou baristu pána Stanislava Cibuľu z Banskej Bystrice. Súťaže sa zúčastnilo 15 súťažiacich z 8 stredných škôl z celého Slovenska. Súťažiť k nám prišli žiaci zo stredných odborných škôl zo Zvolena, Nitry, Prievidze, Púchova, Piešťan, Trenčína, Čadce a, samozrejme, nechýbala ani naša škola.
Ráno súťaž oficiálne otvorila Mgr. Erika Vulganová. Súťažiacich a všetkých prítomných hostí privítal riaditeľ školy Ing. Miroslav Bohát. Po organizačných pokynoch odborného garanta a zároveň hlavného komisára súťaže Stanislava Cibuľu, pristúpili prví súťažiaci ku kávovarom.
Súťažný čas bol 10 minút. V tomto časovom limite súťažiaci musel pripraviť a predložiť chuťovým komisárom 2 porcie espressa, 2 porcie cappuccina, 2 porcie alkoholického alebo nealkoholického nápoja. Súťažiacich povzbudzovali a výbornú atmosféru vytvárali spolužiaci, sprievodné tímy a aj celé publikum.
Na priebeh a regulérnosť súťaže dohliadala odborná porota zložená zo špičkových odborníkov v oblasti baristiky. Predsedom poroty bol Stanislav Cibuľa, ktorý káve zasvetil svoj život a svoje skúsenosti odovzdáva každý rok na baristických kurzoch aj žiakom našej školy.
Porota udelila ceny za 1., 2., 3. miesto, cenu za najlepšie cappuccino, cenu za cappuccino latte art, za najlepšie espresso, za najlepší nealkoholický a alkoholický nápoj, za najlepšiu prezentáciu, za nováčika súťaže a za najlepšiu techniku.
Naš

Mekišová z III.A, Sofia Baráthová a Natália Nagyová zo IV.B triedy. Súťažiacich pripravovala Mgr. Erika Vulganová veľmi úspešne, pretože Natália Nagyová obsadila 3. miesto a cenu za najlepšiu prezentáciu získala Sofia Baráthová. Vďaka patrí aj Roderike Mekišovej, pretože usilovne trénovala a pekne reprezentovala našu školu.
Víťazom srdečne blahoželáme.

%d blogerom sa páči toto: