Svetový deň darcov krvi

Svetový deň darcov krvi je podporovaný organizáciami ako WHO, Medzinárodná federácia spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRCCS), Medzinárodná federácia organizácií darcov krvi (FIODS) alebo Medzinárodná spoločnosť pre krvnú transfúziu (ISBT) a pripomína sa od roku 2004.
V tento deň v roku 1968 sa narodil Karl Landsteiner, ktorý bol lekárom a nositeľom Nobelovej ceny za medicínu a fyziológiu za určenie systému 4 krvných skupín. Podieľal sa tiež na objavení Rh faktora. Deň je príležitosťou poďakovať dobrovoľným darcom krvi, ktorí robia pre spoločnosť neoceniteľnú službu bez akejkoľvek odmeny a zároveň jeho cieľom je podnietenie a podpora ostatných ľudí, aby ich v tom nasledovali.   
Pri tejto príležitosti sa  vo vestibule  MsÚ v Nových Zámkoch uskutočnila akcia darcovstva krvi, ktorú v spolupráci s MsÚ zorganizovala Národná transfúzna služba. Slávnostný punc celej akcii dodalo aj to, že darcovia dostávali malé darčeky. Každá žena dostala kvet a občerstvenie podávali žiačky našej školy Brigita Olléová a Patrícia Tóthová z II.E triedy. 

 
Ďakujeme dievčatám za reprezentáciu školy.
Ing. Patschová
 
%d blogerom sa páči toto: