BARMAN TELOM AJ DUŠOU

V jeden obyčajný októbrový sychravý jesenný deň v roku 2004 sa v priestoroch SOŠ HSaO Nové Zámky konal Deň otvorených dverí pre žiakov deviatych ročníkov základných škôl. Tomáš Gyén, chlapec z obce Veľké Lovce, sa vtedy rozhodoval nad výberom strednej školy. Ukážka barmanskej flairovej show v podaní vtedajších elitných barmanov školy na čele s Petrom Szullóom ho doslova uchvátila. V tom momente sa lámalo nielen rozhodnutie o nasmerovaní ďalšieho štúdia, ale hlavne sa začal rodiť jeden pozoruhodný ľudský príbeh.

Tomáš začal na hotelovke študovať v septembri 2005. Takmer okamžite sa prihlásil do barmanského krúžku pod vedením Ing. Silvie Bólyovej a do sommeliérskeho krúžku vedeného Ing. Blaženou Felvidékyovou. Dodnes tvrdí, že kombinácia barmanstva a sommelierstva je nenahraditeľnou devízou pri formovaní kvalitného barmana. Učil sa od skúsených a obetavých pedagogičiek, radil sa so staršími žiakmi školy a veľa voľného času trávil samoštúdiom či individuálnym tréningom. Atmosféru barmanskej súťaže prvýkrát okúsil na školskom kole TOP BARMAN, ktoré s prehľadom vyhral (doteraz absolvoval viac ako 140 súťaží – pozn. autora). Začal sa pravidelne zúčastňovať barmanských a sommeliérskych súťaží na celoslovenskej úrovni. Našiel sa v barmanskom odvetví flair. Pre bežného človeka je to veľmi atraktívny spôsob prípravy drinku, kde barman okrem umenia namiešania správnych ingrediencií naplno uplatňuje aj svoju šikovnosť, pohybovú kreativitu, či zladenie kostýmu a hudby. Predvádza rôzne triky vyhadzovania predmetov, fliaš, skla a pod. Na prípravu nápoja má, samozrejme, vymedzený čas a vopred určené suroviny. Je len na ňom, ako sa s tým vysporiada. Hodnotenie je veľmi náročné a do poroty zasadajú iba odborníci.

Počas štúdia na našej škole Tomáš zaznamenáva po víťazstve na STOCK CUPe prestup od juniorov k profesionálom. Začiatok u profesionálov bol v jeho podaní priam raketový a pri troche zveličenia ho môžeme prirovnať k vstupu Petra Sagana do profesionálneho cyklistického pelotónu. Zaujímavosťou je, že ešte ako študent SOŠ HSaO si odkrútil premiéru na majstrovstvách sveta 2009 v Berlíne (tam ho sprevádzala dnes už bývalá pedagogička našej školy Ing. Mária Grácová). O rok neskôr bojoval v Singapure.

Po úspešnom ukončení štúdia na hotelovke sa naplno púšťa do profesionálnej práce. Postupne sa z neho stáva uznávaný a rešpektovaný odborník. Za vyše 10 rokov od ukončenia stredoškolského štúdia pracoval ako sommeliér v ELESKO WINE PARK a v ELESKO WINE BAR, neskôr pôsobil ako obchodný zástupca a Brand Ambassador pre MONIN a R. JELÍNEK. V súčasnosti zastáva post Senior Brand Ambassadora – ST. NICOLAUS-TRADE, a.s. „V skratke by sa to dalo zhrnúť tak, že som tvárou prémiových značiek danej spoločnosti. Propagujem ich na trhu, usporadúvam rôzne prezentácie, školenia, pomáham pri vývoji, implementácii a distribúcii jednotlivých produktov do tej ktorej krajiny, venujem sa ingredienciám, či novým produktom“ objasňuje podstatu svojej zaujímavej práce ambasádora Tomáš Gyén. Dôležitým faktom je, že stál pri vzniku SBA /Slovak Bar Academy/ ako zakladateľ a je aj jej spolumajiteľ. Taktiež je jedným z lektorov Flairovej sekcie SkBA /Slovenskej Barmanskej Asociácie/. V SkBA zastáva aj post generálneho sekretára.

Okrem toho absolvuje nespočetné množstvo vrcholových barmanských súťaží. Je 9-násobným majstrom Slovenskej republiky v kategórii Flair Bartending a 8-násobným reprezentantom našej vlasti na IBA WCC Flair Bartending (majstrovstvá sveta). Dvakrát bol ním namiešaný nápoj vyhlásený ako NAJLEPŠÍ DRINK NA SVETE v kategórii flair (Praha, Kapské Mesto – pozn. autora). Čerešničkou na torte jeho úspechov je titul majstra sveta MATTONI GRAND DRINK 2018 (Praha). V roku 2018 bol organizáciou SkBA vyhlásený za „BARMANA ROKA

P.S V bežnom živote pôsobí veľmi skromným dojmom. Zo svojich úspechov má radosť, ale berie ich s pokorou. Vo voľnom čase si rád zašportuje a prepadol čaru „otužileckého“ plávania. Momentálne žije v Bratislave.

                                                                                                                               Pavol Sáraz HOSNZ

 

%d blogerom sa páči toto: