Projekt SadOVO

Aj naša škola sa zapojila do projektu SadOVO, ktorý koordinuje Živica a generálnym partnerom je Nadácia TESCO. https://www.sadovo.sk/

V projekte školských ovocných sadov SadOVO objavujeme staré a krajové odrody jabloní a hrušiek. Mnohé staré odrody sa v krajine nachádzajú už len na pár jedincoch stromov, hoci sú veľmi zaujímavé a stoja za to, aby sme ich chránili a ďalej využívali. Školské areály, ktoré sú často nevyužívané, meníme na genofondové sady, čím veľmi prakticky zachraňujú miznúce ovocné dedičstvo. Ovocné sady tiež poskytujú priestor na vyučovanie mnohých školských predmetov, ako aj vytváranie vzťahu žiakov k prírode a krajine.

Do projektu je zapojená celá naša škola, aj keď hlavnými koordinátorkami sú študentky 3.D triedy:  Adela Cehláriková a Alexandra Černá, ktorým priamo pomáha kolektív 3.D triedy pod vedením Mgr. Evy Balážovej.

Celý projekt má niekoľko častí:

V 1.časti sme sa zoznámili s projektom SadOVO, spoznali sme staré odrody hrušiek a jabloní. Toto všetko nám hravou metódou sprístupnili Andrea Uherková a Dušan Stano. (obr.1,2,3)

V 2.časti sme si zahrali spoločenskú hru, v ktorej sme využili naše nové poznatky o starých odrodách. (obr.4)

V 3.časti sme pripravili jamy už pre naše stromčeky a následne zasadili 10 starých odrôd jabloní a hrušiek. Znova nám pomáhali aj zástupcovia projektu SadOVO. (obr.5)

V 4.časti sme zasadili 5 jabloní a 5 hrušiek v našom areáli školy a tým nám vznikol náš vlastný ovocný sad. Veľmi sa tešíme, kedy už budeme môcť ochutnať prvé plody a učiť sa v tieni ich korún.(obr.6)

V 5.časti, ktorá nás ešte len čaká na jar, sa naučíme ako sa o dané stromy starať, ako ich strihať a ako ich chrániť pred škodcami.

Oznamujeme Vám, že voľné miesta máme do 5-ročného študijného odboru

 

6323 K hotelová akadémia.

Prihlášky môžete zaslať do 18. 06. 2021.

Termín prijímacích skúšok je 22. 06. 2021 (utorok) z predmetov slovenský jazyk  a literatúra a anglický jazyk.

%d blogerom sa páči toto: