Skills Slovakia – Gastro Junior – METRO CUP – KUCHÁR

Medzi najvýznamnejšie porovnanie zručností mladých kuchárov patrí  súťaž Skills Slovakia – Gastro Junior – METRO CUP v kategórii kuchár. 9. ročník semifinálového kola postupovej súťaže hotelových akadémií a stredných odborných škôl sa konalo 26. novembra 2019 v priestoroch našej školy.

Organizátorom a hlavným odborným garantom súťaže bol Slovenský zväz kuchárov a cukrárov v spolupráci so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania v Bratislave  pod záštitou  Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.  Generálnym partnerom súťaže bolo   METRO Cash & Carry SR.                                

Úlohou bola príprava štyroch rovnakých porcií s využitím povinnej suroviny – bravčové líčka v časovom limite 120 minút. Cieľom súťaže bola snaha o využívanie moderných pracovných postupov a kulinárskych úprav a taktiež snaha o vytvorenie moderného jedla, ktoré prispeje k  propagácii slovenskej kuchyne. Vrcholová juniorská súťaž kuchárov chce týmto prispieť k jej popularizácii a presadeniu v rámci medzinárodnej gastronómie.

Dôležitou súčasťou prípravy súťažných pokrmov bolo aj ich servírovanie a dekorácia na tanieri a ako ich súťažiaci predložili na hodnotenie súťažným komisárom, ktorými boli známi kuchári – odborníci – Ivan Vozár, Mgr. Ján Košťálik, Daniel Melicherik.

Semifinálového kola sa zúčastnilo 16 žiakov z celého Slovenska a z nich porota vybrala  najlepších 6, ktorí postúpili do finálového kola, ktoré sa bude konať  23.januára 2020 v Inchebe Bratislava, počas 27. Medzinárodného veľtrhu gastronómie Danubius Gastro.

Medzi súťažiacimi bol aj žiak našej školy – tretiak študijného odboru hotelová akadémia –Dominik Zámbó, ktorého na súťaž pripravovala pani učiteľka  Ing. Helana Patschová a majster odborného výcviku Silvester Juhász. Dominik preukázal veľmi dobré zručnosti mladého kuchára, schopnosť samostatne pracovať a zvládnuť vysoko stresovú situáciu. Umiestnil sa na peknom 7. mieste a tým sa stal prvým náhradníkom na postup do finálového kola. Pekne reprezentoval našu školu a preukázal, že z neho naozaj raz môže byť výborný kuchár a skutočný odborník v gastronómii.

viac fotiek nájdete na našej facebookovskej stránke

%d blogerom sa páči toto: