Olympiáda v anglickom jazyku

Dňa 19.11.2019 sa na našej škole konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku.

OAJ je postupová súťaž a podmienkou postupu do okresného kola je absolvovanie školského kola a umiestnenie na prvom mieste. Študenti našej školy mohli otestovať svoje jazykové vedomosti z gramatiky, slovnej zásoby, čítania a počúvania s porozumením a prejaviť svoje komunikačné schopnosti.

Súťaže sa zúčastnilo 15 študentov, ktorí boli zadelení do troch kategórií.  V kategórii 2A boli študenti 1. a 2. ročníka s štvorhodinovou dotáciou cudzieho jazyka a v tejto kategórii sme mali aj najviac účastníkov.  Na prvom mieste z desať študentov sa umiestnil Daniel Polena z II.B triedy. V kategórii 2D boli študenti bez vekového obmedzenia s trojhodinovou dotáciou cudzieho jazyka. V tejto kategórii sme mali 4 študentov a na prvom mieste sa umiestnil Kristián Žáčik z IV.A hotelovej akadémie. V kategórii 2B pre študentov 3.,4. a 5. ročníka s minimálnou dotáciou  štyri hodiny a viac na vyučovanie cudzieho jazyka sme mali len jednu žiačku piateho ročníka, Viktóriu Vörösovú z V.B, ktorá nás bude reprezentovať na okresnom kole.

Všetkým študentom, ktorí sa umiestnili na popredných miestach, gratulujeme a víťazom držíme palce do okresného kola.

Norbert Kunyík

%d blogerom sa páči toto: