11. ročník Majstrovstiev  Slovenska v príprave kávy

V dňoch 19. a 20. marca 2019 sa konal v priestoroch našej školy na Slovenskej ulici už 11. ročník Majstrovstiev  Slovenska v príprave kávy. Organizátorom súťaže Barista Junior 2019 bola naša škola SOŠ hotelových služieb a obchodu Nové Zámky v spolupráci so Školou baristu pána Stanislava Cibuľu. Súťaže sa zúčastnilo 15 súťažiacich z 9 stredných škôl z celého Slovenska. Súťažiť k nám prišli žiaci zo stredných odborných škôl zo Žiaru nad Hronom, Levíc, Piešťan, Banskej Bystrice, Rimavskej Soboty, Trenčína, Brezna.

    Súťaž sa začala v utorok 19. marca 2019 popoludní skúškou kávovarov a testom, v ktorom si súťažiaci preverili teoretické znalosti o káve. Po teste nasledovala recepcia, na ktorej sa mali možnosť zoznámiť organizátori, súťažiaci, pedagógovia s komisármi.  Občerstvenie na recepciu pripravili žiaci našej školy pod vedením majstrov odborného výcviku. Všetkým hosťom veľmi chutilo a celý večer prebehol v príjemnej atmosfére.

     V stredu 20. marca 2019  súťaž oficiálne otvorila Mgr. Erika Vulganová. Súťažiacich a všetkých prítomných hostí privítal riaditeľ školy Ing. Miroslav Bohát. Po organizačných pokynoch odborného garanta a zároveň hlavného komisára súťaže Stanislava Cibuľu, pristúpili prví súťažiaci ku kávovarom.

Súťažný čas bol 10 minút. V tomto časovom limite súťažiaci musel pripraviť a predložiť chuťovým komisárom 2 porcie espressa, 2 porcie cappuccina, 2 porcie alkoholického alebo nealkoholického nápoja s použitím espressa.Súťažiacich povzbudzovali a výbornú atmosféru vytvárali spolužiaci, sprievodné tímy a aj celé publikum.

Na priebeh a regulérnosť súťaže dohliadala odborná porota, zložená zo špičkových odborníkov v oblasti baristiky. Predsedom poroty bol Stanislav Cibuľa, ktorý káve zasvetil svoj život a svoje skúsenosti odovzdáva každý rok na baristických kurzoch aj žiakom našej školy.

     Porota udelila ceny za 1., 2., 3. miesto, cenu za najlepšie cappuccino, cenu za cappuccino latte art, za najlepšie espresso, za najlepší nealkoholický a alkoholický nápoj, za najlepšiu prezentáciu, najlepší test , za nováčika súťaže a za najlepšiu techniku.

     Našu školu reprezentovali traja súťažiaci Timea Plachá z II.A, Sofia Janyicseková z III.B a Pavel Kuruc  z V.B triedy. Súťažiacich pripravovala Mgr. Erika Vulganová veľmi úspešne, pretože Pavel Kuruc obsadil 3. miesto a zároveň mu bolo udelené ocenenie za najlepšie cappuccino technikou latte art.

 Víťazom srdečne blahoželáme.

VS

%d blogerom sa páči toto: