Slávnostná recepcia pre rodičov

Slávnostná recepcia pre rodičov študentov 3. ročníka hotelovej akadémie 12. 12. 2018.

Čo je to vlastne Recepcia?

Je to druh slávnostnej hostiny pri rôznych príležitostiach. Od banketu sa odlišuje tým, že je voľný výber jedál, hostia sa voľne pohybujú po miestnosti, a  je to ideálna príležitosť na nadväzovanie spoločenských kontaktov.

Viete si predstaviť lepšiu príležitosť na oslavu ako Vianoce? Sviatok, na ktorý sa tešia malé deti rovnako ako ich starí rodičia. Je to obdobie čarovné, rozprávkové a zázračné. Ale je to aj stres, tlačenica v obchodoch a nekonečné upratovanie!

Z tohto dôvodu táto recepcia si dala za cieľ vytvoriť príjemnú atmosféru pre rodičov, a poskytnúť  príležitosť zoznámiť sa navzájom, i s učiteľmi svojich detí. Ubehli už takmer 3 roky, odkedy prvýkrát prekročili brány našej školy a o chvíľu tu budú stáť ako hotoví odborníci v oblasti gastronómie.

Úlohou žiakov bolo nadviazať na teoretické vedomosti a preukázať praktické zručnosti pri príprave rôznych lákavých pokrmov a nápojov,  ako aj pri ukážkach odborných zručností, ktorými potešili svojich najbližších. Slávnostný ráz pohostenia podčiarkli  výzdobou miestnosti  i vytvorením širokého sortimentu studených pokrmov  na ponukových stoloch. Pripravili hlavný bufetový stôl, teplý pult, ponuku ovocia a zákuskov,  slaného pečiva a ponuku nápojov na nápojovom  stole. Ako ukážky svojich zručností predviedli:

– servis červeného vína
– flambovanie palaciniek
– prípravu miešaných nápojov a sabráž šumivého vína.

Veríme, že sa nám podarilo na chvíľu spomaliť a oddať sa Sviatočnej atmosfére. Nasali sme do seba úžasnú vôňu jedál a nápojov …. veď zaobídeme sa bez  poézie či umenia, prežijeme dokonca aj bez neodmysliteľných telefónov…. ale bez jedla a nápojov neprežije nik!

nk

%d blogerom sa páči toto: