Stužková slávnosť 4.D triedy

Výnimočná trieda s výnimočnou stužkovou

Dňa 11. decembra 2009 o 18:00 hod. sa každá dušička študenta 4.D – pracovník marketingu, rozjasala od radosti, pretože nastala slávnostná chvíľa – odovzdanie zelených stužiek dospelosti.
Príprava na stužkovú nás stála veľa síl a starostí, lebo každý z nás cítil zodpovednosť voči tejto významnej udalosti. Najskôr sme sa sústredili na tvorbu programu s ktorým sme začali už koncom októbra 2009. Snažili sme sa byť originálni a jedineční, iba tak by sme sa vryli do pamäti profesorov, rodičov a kamarátov.
V konečnom dôsledku sa podarila organizácia, ale i príprava programu. O tom Vás presvedčíme v nasledujúcich riadkoch.
Všetci pozvaní profesori, rodinní príslušníci a kamaráti prišli pozrieť maturantov do budovy hotelovej akadémie na Slovenskej ulici v Nových Zámkoch, kde sa konala naša stužková.
Po privítaní všetkých hostí začala oficiálna časť stužkovej slávnosti. Každý bol plný očakávaní. Oficiálna časť prebehla hladko a rýchlo, bez väčších chybičiek.
Vypočuli sme si niekoľko dojemných prejavov, pri ktorých sme si uvedomili vážnosť danej situácie. Prišlo k odovzdávaniu stužiek a potom zaznela hymna študentov – Gaudeamus igitur. Keďže sa oficiálna časť blížila ku koncu, začali sme sa sústreďovať na zvládnutie programu.
Program bol veľmi pestrý, každý si prišiel na svoje. Hostia boli svedkami rôznych scénok, tancov, reklám a v neposlednom rade spoločnej pesničky od Michala Davida – Deti ráje. Najväčšie emócie, pravá zábava sa rozpútali začiatkom tanca – Jumbo show a skončili až nad ránom. Ale i ostatné časti programu stáli zato. Ľudia sa smiali, bavili a tlieskali. Celý priebeh dopadol nad naše očakávania. Sám pán zástupca zhodnotil náš program ako najlepší za posledných 10 rokov na našej škole.
Pozvaní hostia sa presunuli do jedálne, kde nasledoval slávnostný prípitok a večera.
Keď boli všetci najedení, študenti pozvali do tanca profesorov, neskôr i rodičov. Týmito dvoma tancami skončili naše povinnosti a začala voľná zábava do skorého rána.
Nedá nám spomenúť na polnočné originálne prekvapenie pre našu milovanú triednu profesorku Mgr. Katarínu Vargovú v podobe poukážky na wellnes pobyt s voľným výberom.

Andrej Levák & Lukáš Kurča, 4.D

no images were found

Leave a Comment

%d blogerom sa páči toto: