DAB Nitra – Zaľúbený Shakespeare

Máme radi divadlo.

Hurá !!! Aj tento rok sme boli v Nitre na divadelnom predstavení. Tentokrát to bola hra Zaľúbený Shakespeare.

Dej divadelnej adaptácie je založený na skutočnom a slávnom filme – Zamilovaný Shakespeare (Shakespeare In Love), z roku 1998.

Príbeh sa odohráva v roku 1593, kde William Shakespeare stojí ešte len na prahu svojej slávy a práve v čase, keď sa odohráva príbeh, má veľkú tvorivú krízu… Stretne však mladú aristokratku Violu de Lesseps, ktorá prezlečená za mladého chlapca prichádza na herecký konkurz do jeho novej, ešte nenapísanej hry.

Shakespeare, zaľúbený do mladej aristokratky, píše svoje nesmrteľné dielo, najznámejšiu tragédiu všetkých čias Romeo a Júlia, pričom sám v skutočnosti prežíva to, o čom píše vo svojej hre.

Romantický príbeh ponúka aj množstvo odkazov na históriu, dobové reálie a známe osobnosti tej doby, ktoré sú divákom podané rozprávačom predstavenia. Cituje tiež iné známe shakespearovské tragédie, komédie či sonety. Predstavenie je obohatené živou renesančnou hudbou, ktorá vás prenesie do alžbetínskej doby.

Moje pocity z divadelného predstavenia:

Som skutočne rada, že naši učitelia nám umožňujú každý rok aj tento spôsob kultúrneho zážitku, ktorý hlboko zasahuje do rôznych diel literatúry. Pomáha nám to počas vyučovacích hodín, kde vieme lepšie porozumieť a prípadne predniesť, alebo opísať určité dielo rôzneho charakteru.

Na deň, kedy sa divadelná hra uskutočnila, mám veľmi pozitívne spomienky. Divadelnú hru som si veľmi užila aj so spolužiakmi.

Herci predviedli určite fantastické vystúpenie, atmosféra bola perfektná, a nemôžem ľutovať, že som sa zúčastnila. Som si istá, že by som si tento zážitok ešte niekoľkokrát zopakovala.

Po divadelnom predstavení sme mali rozchod v Nitre, v obchodnom centre Mlyny, kde sme si to so spolužiakmi taktiež užili a využili svoj voľný čas ľubovoľne.

Chcem poďakovať pani učiteľke PaedDr. Tamaškovičovej, našej slovenčinárke, a pani učiteľke Mgr. Gazdíkovej, ktoré nám účasť umožnili.

Bianka Bieliková 4.C

%d blogerom sa páči toto: