Podhájske dni klobás a tradičných špecialít 2018 – 2. ročník

Dňa 5.10 2018 sa naši žiaci  zúčastnili 2. ročníka Podhájskych dní klobás a tradičných špecialít, ktorý sa uskutočnil pod záštitou riaditeľa termálneho kúpaliska  Ing. Jozefa Barcaja .

Žiaci hotelovej akadémie a žiaci odboru kuchár -hostinský reprezentovali našu školu v dvoch disciplínach – vo varení gulášu a v príprave špeciálnych klobás.

Jeden súťažný tím pripravoval guláš zo zveriny z muflóna. Źiaci III.A triedy milo prekvapili svojou šikovnosťou pri krájaní cibule, mäso dochucovali rôznymi ingredienciami a okolitým návštevníkom veselo odpovedali na ich zvedavé otázky. Počas celého dňa bola príjemná atmosféra, nálada  prialo nám i krásne slnečné počasie. Tím žiakov  v príprave gulášu – Štefan Jurečka, Cynthia Čviriková, a Veronika Farkašová pracoval pod vedením Mgr. Marty Kozárovej

Dva tímy sme postavili do výroby klobás – ten prvý v zložení Adam Jánovský, Gabriel Oravek a Pavel Kuruc pracoval pod vedením Mgr. Jozefa Výberu a druhý tím zložený zo žiakov z odboru kuchár – hostinský pracoval pod vedením Mgr. Mareka Vojteka. Naši žiaci – mladí kuchári, preukázali svoje zručnosti, originalitu a nápaditosť.  Medzi nimi vládla nefalšovaná súťažná atmosféra, pri ktorej si vzájomne odovzdávali rady a skúsenosti pri príprave klobás.

Celý kolektív učiteľov a žiakov s napätím očakával vyhodnotenie jednotlivých tímov  či už v príprave gulášu alebo vo výrobe klobás.

Príjemnú chvíľu a atmosféru nám robili i žiaci počas celého dňa  pod vedením Mgr. Blaženy Felvídekyovej , ktorí reprezentovali našu školu ako baristi  v príprave voňavej  a chutnej kávy, alebo priamo pred hosťami preukázali svoje zručnosti v zložitej obsluhe príprave / podávaní/ flambovanej palacinky . O náš guláš z muflóna, či naše výborné klobásky, ako aj o výbornú kávu a palacinku bol veľký záujem a veľa chváli zo strany  návštevníkov.

Súťažný tím v príprave gulášu získal striebornú medailu a za prípravu klobások si odnášame bronzovú medailu.

Súťažiacim , ktorí reprezentovali našu školu ako aj učiteľom, kolegom a nepedagogickým zamestnancom školy ďakujeme za ochotu a spoluprácu, rovnako ďakujeme aj pánovi riaditeľovi Ing. Miroslavovi Bohátovi a vedeniu školy , ktorí nás prišli osobne povzbudiť a podporiť.

Mgr. Marta Kozárová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

%d blogerom sa páči toto: