TOP BARMAN ŠKOLY 2018

Dňa 11.4.2018 sa na Strednej odbornej škole hotelových služieb a obchodu  konal 10. ročník školskej barmanskej súťaže TOP BARMAN 2018. Súťaže sa zúčastnilo 12 žiakov študijného odboru hotelová akadémia. Barmani sa na túto súťaž usilovne pripravovali v rámci záujmovej činnosti  krúžku „ Mladého barmana“. Ich úlohou bolo pripraviť 3 porcie nealkoholického miešaného nápoja podľa vlastnej fantázie v časovom limite 6 minút. Rôznofarebné nápoje zdobili ovocnou dekoráciou, aromatizovali bylinkami a kôrou citrusových plodov. Miešali sa nápoje rozličných farieb a chutí. Súťažiacim nechýbala kreativita, fantázia a nápaditosť.

Našich šikovných barmanov  hodnotil technický komisár Andrej  Pányi a chuťoví komisári v zložení žiačok našej školy – Jadranka Jakabová z V.B triedy  a Viktória Kovácsová z V.A triedy.

Príprava rôznofarebných kokteilov púta pozornosť hlavne mladých ľudí. Práve preto sa aj na našej odbornej škole venujeme zaškoleniu mladých barmanov, ktorých učitelia odborných predmetov zasväcujú do tajomstva prípravy chutných miešaných nápojov.

Žiaci, ktorých mixológia chytila za srdce, prezentovali svoje zručnosti pred odbornou porotou  a v stredu 11.4.2018 zabojovali o titul TOP BARMAN ŠKOLY.

Výsledky našej školskej barmanskej súťaže sú nasledovné:

  1. miesto : Barbara Kopča – nápoj Apple flower
  2. miesto: Kristián Žáčik – nápoj Red John
  3. miesto: Eva Hátašová – nápoj Spring time

Cenu za najkrajšiu dekoráciu odovzdala porota Simone Šebovej.

Cenu Objav roka získala Tímea Plachá.

Všetkým žiakom blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov!!!

Autor: Ing. Silvia Bolyová

%d blogerom sa páči toto: