Slávnostná recepcia pre rodičov

Žiaci 3. ročníka študijného odboru hotelová akadémia pripravili 15. februára 2018 pre svojich rodičov veľký gastronomický sviatok – usporiadali slávnostnú recepciu. Úlohou žiakov bolo nadviazať na teoretické vedomosti a preukázať praktické zručnosti pri príprave rôznych lákavých pokrmov a nápojov,  ako aj pri ukážkach odborných zručností, ktorými potešili svojich najbližších. V príjemnej atmosfére mali aj  rodičia možnosť zoznámiť sa navzájom, ale aj s učiteľmi svojich detí.

Slávnostný ráz pohostenia podčiarkli  výzdobou miestnosti  i vytvorením širokého sortimentu studených pokrmov  na ponukových stoloch. Pripravili hlavný bufetový stôl, teplý pult, ponuku ovocia a zákuskov,  slaného pečiva a ponuku nápojov na nápojovom  stole. Ako ukážky svojich zručností predviedli:

– servis červeného vína
– flambovanie palaciniek
– prípravu miešaných nápojov a sabráž šumivého vína.

Budúci hoteliéri získali praktické zručnosti a zmysel pre presnosť. Mnohí z nich  milo prekvapili svojich rodičov svojou samostatnosťou, tvorivosťou a fantáziou. Každá  prezentácia zručností pred verejnosťou  je  pre žiakov cennou devízou,  ktorej základy využijú v budúcnosti. Iba získavaním nových odborných skúseností  a zručností môžu  kráčať dopredu a odborne rásť.

triedne učiteľky III.A a III.B triedy

%d blogerom sa páči toto: