XPERT V UMENÍ ČAPOVAŤ – 2018 – Majstrovstvá Slovenska – juniorov

Dovoľujeme si Vás osloviť s informáciou o konaní  2. ročníka súťaže „XPERT V UMENÍ ČAPOVAŤ –  2018 –  Majstrovstvá Slovenska – juniorov“.

Súťaž bude, rovnako ako v minulom roku, obsahovo zameraná pre žiakov stredných škôl s gastronomickým zameraním z celého Slovenska.

Cieľom súťaže bude nielen porovnať vedomosti a zručnosti žiakov v oblasti servisu piva a teoretických znalostí o pive, ale aj umožniť  žiakom, aby sa  naučili veľa nového priamo pod gesciou najväčšieho výrobcu piva na Slovensku – spoločnosti Heineken Slovensko, a.s.

Pripravovaná súťaž bude pozostávať z overenia znalostí žiakov o pive, histórii a súčasnosti pivovarníctva, ale aj overenia zručností žiakov pri čapovaní a servise piva. Súťaž  sa bude konať v priestoroch SOŠ hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch, na Zdravotníckej ulici 3, v dňoch 27. a 28. februára 2018.

Vysokou pridanou hodnotou súťaže bude spojenie súťaže s praktickými ukážkami čapovania a servisu piva, prehliadka hurbanovského pivovaru. Taktiež sa uskutoční Workshop a prezentácia Typov výčapných zariadení. Účastníci sa zoznámia s komponentami výčapných zariadení, technikami čapovania a správnej starostlivosti o ne.

Veríme, že organizovanie takejto súťaže a stretnutie s odborníkmi z praxe prinesie súťažiacim nové a cenné poznatky.

Touto cestou pozývame Vás, Vašich odborných učiteľov a Vašich študentov, aby prišli medzi nás a porovnali si svoje sily v súťaži pivných  someliérov a súčasne sa zúčastnili aj všetkých sprievodných akcií.

Uzávierka prihlášok je 15. februára 2018.

plagat prihlaska-sprevadzajuci_ucitel

prihlaska-sutaziaci_ziak

XPERT_2018_-pozyvaci_list

XPERT-Umenie capovat-2018-statut suťaze

 

%d blogerom sa páči toto: