Kým kohút nezaspieva

zdroj: www.dab.sk

Pestrý ohňostroj emócií spôsobený umeleckou nádielkou nitrianskych hercov. V skratke by sa takto dalo opísať to, čo sme prežili 13. decembra v Divadle Andreja Bagara v Nitre.

Tak, ako každý rok, sme sa opäť rozhodli vycestovať za kvalitným umením do Nitry. Tohtoročný výber padol na existencionalistickú drámu z obdobia 2. svetovej vojny, ktorá je aj súčasťou maturitných zadaní zo Slovenského jazyka a literatúry.

V rannom chlade sme netrpezlivo očakávali príchod autobusu. Prísľub perfektne stráveného dňa naplnil všetkých dobrou náladou. Tešili sme sa do divadla, ale i na predvianočné nákupy a prehliadku vyzdobeného mesta pod Zoborom.

Naše prvé kroky viedli do divadla. Vo veľkej sále nás privítala jednoduchá  scéna znázorňujúca pivnicu meštianskeho domu, do ktorej zavreli 10 rukojemníkov za 1 zavraždeného nemeckého vojaka. Jeden z nich sa mal obetovať a nechať sa zastreliť, aby zachránil ostatných. V tejto zložitej situácií sa naplno prejavili charaktery všetkých zúčastnených. So zatajeným dychom a absolútne sústredení sme čakali, ako sa to skončí. Predstavenie sa nám veľmi páčilo, a tak sme ho ocenili búrlivým potleskom a standing ovation.

Plní nezabudnuteľných dojmov  sme potom ešte nasávali predvianočnú atmosféru pekne vyzdobeného mesta, no a napokon sme unavení a spokojní nastúpili do autobusu, ktorý nás odviezol domov.

zdroj: www.dab.sk